نماشویی

نماشویی یا شست و شوی نمای ساختمان

نماشویی

چرا نماشویی باید انجام دهیم؟

در شهر های بزرگ مانند تهران که مقدار آلاینده ها بسیار بالا هست، دود ماشین ها و آلاینده ها روی سطح نمای ساختمان ها نشسته و بعد از مدتی نمای ساختمان را کدر می کند که باعث از نما افتادن ساختمان می شود.

همچنین پس از گذشته چند سال ممکن از بعضی از سنگ های نمای ساختمان ها شل شده و از نما جدا شوند و باعث حوادث شوند به همین دلایل بهتر است هر چند سال یکبار نمای ساختمان را بصورت کامل شست و شو شود تا هم از استحکام سنگ های نما مطمئن شوید و نیز نمای ساختمان را مانند روز اول تمیز و بدون گرد و غبار کنید.

نماشویی با طناب

یکی از بهترین و کارآمدترین روش های نماشویی استفاده از روش نماشویی با طناب است، در این روش نماشویان با استفاده از طناب از بالای ساختمان آویزان شده و در کمترین زمان ممکن شست و شوی نمای ساختمان را از بالا به پایین شروع می کنند. این روش بسیار سریع تر از روش قدیمی آن که با داربست بود می باشد، در روش شست و شوی نما با استفاده از داربست ابتدا چند روز باید روی ساختمان داربست زده می شد و همچنین چند روز هم برای جمع کردن داربست زمان می برد و همچنین خود داربست نیز به نمای ساختمان معمولا صدمه وارد می کرد.

نماشویی حرفه ای

نماشویی کاری بسیار دشوار و همچنین خطرناک است برای همین به شما عزیزان توسیه می کنیم فقط از نماشویان حرفه ای که با امنیت کار می کنند استفاده کنید که دچار مشکل نشوید.

نماشویان باید کاملا آموزش دیده باشند زیرا باید یک پروسه سخت را در ارتفاع و در حالت معلق در هوا انجام دهند.

ترمیم سنگ در نماشویی

در هنگام نماشویی، نماشویان خود سنگ های نما را چک می کنند که در صورت احتمال جدا شدن آن ها را دوباره محکم کنند تا باعث ایجاد حادثه نشود و همچنین اگر قسمت هایی از نمای ساختمان جدا شده و صدمه دیده اند، آن ها را نیز قبل از شست و شو ترمیم کنند و پس از اتمام کار ترمیم نما، شست و شو را شروع می کنند.

نماشویی شیشه

در ذهن بعضی از مشتریان سوال میشود که آیا فشار بسیار زیاد واتر سند بلاست احتمال دارد به شیشه ها صدمه بزند ؟  احتمال شکسته شدن در بعضی مواقع که استقامت شیشه کم باشد وجود دارد

نماشویی با طناب

نحوه صحیح شستشوی شیشه

شیشه ها با ابتدا باید با آب خالی با فشار کم شست تا گرد و خاک و کثیفی از روی آن برداشته شود و بعد با طناب یا با داربست با طی و ابر مخصوص شیشه و دستمال جادویی به نظافت آن بپردازیم اغلب از طبقات بالا شروع به سمت پایین ادامه پیدا می کند..