کفسابی چیست ?

کفسابی از کارهایی است که گستره ای از چند شغل باشد اما یکی از کاربری های اصلی آن که کفسابی سنگ می باشد می تواند به مجموعه ای از عملیات و فرآیند ها باشد که بر روی سنگ اجراسازی شود تا سنگ کفی با کیفیت مطلوب و دلپسند و زیبا ایجاد شود .

سنگ سابی چیست ?

البته یکی دیگر از اسم های پر کارد کفسابی , سنگسابی می باشد و این دو نام معمولا می تواند در مورد یک شغل اصراف شود و نه شغل های مجزا و جدا از هم.

ساب زدن سنگ کف چیست ? و در مورد چه سنگ هایی کاربرد دارد?

کفسابی معمولا  می تواند در مورد بسیاری از سنگ ها از جمله سنگ های صلصالی , دهبید , سنگ پر کاربرد تراورتن , دهبید , خوی , گرانیت , آباده , سنگ چینی و مرمر و حتی موزاییک و بتن و نوعی از کفسابی در سرامیک انجام شود .

البته کفسابی نیاز به اجرای تخصصی دارد و باید ساب زنی اختصاصی انجام شود و کفسابی سرامیک به سبک خاص سرامیک و کفسابی موزاییک نیز همچنین و کفسابی گرانیت با اصول منطبق با جنس گرانیت و نیز کفسابی سنگ چینی نیز متناسب با جنس آن انجام شود. در واقع این گونه معنی کفسابی تخصصی تحقق می یابد.

 

 

سنگ سابی چیست
کفسابی چیست

زیاد شدن استفاده از خدمات کفسابی :

کفسابی امروزه کاربری فراوانی پیدا کرده چرا که اگر به روش درست و خوب اجرا شود هم میتواند نقش محافظتی و پیشگیرانه از سنگ در مقابل آسیب ها به سنگ داشته باشد و هم با نقش ترمیمی خود در بازسازی و ترمیم سنگ آسیب دیده و یا سنگ کهنه و مات شده داشته باشد .

انواع کفسابی به لحاظ شرایط کار : (انواع کفسابی چیست )

کفسابی کفی که ساب نخورده :کفی که قبلا ساب نخورده و اولین بار است که میخواهد ساب بخورد به چون نیاز به ساب زبر اولیه دارد زمان بیشتری ممکن است طول کشیده و هزینه بیشتری داشته باشد.

کفسابی کفپوشی که یک یا چند بار ساب خورده : این نوع کف پوش چون ساب زبر اولیه اش انجام شده و نیاز به ساب با لقمه های نرم تر برای براقیت مجدد و بازگردانی کیفیت اولیه دارد مهمولا در زمان کم تر نسبت به کف ساب نخورده و با قیمت کم تری انجام شود.

البته نوعی دیگر از ساب وجود دارد که اصلا ارتباطی به ساب خوردن یا نخوردن ندارد چون لایه برداری ندارد و کاری به هموار نبودن کف پوش ندارد و فقط جرم گیری سطحی انجام می دهد و از سطح کف آلودگی ها و کثیفی ها را می زداید.