نماشویی آجر

در ساختمان سازی، علاوه بر این که از آجر هایی مثل آجر نسوز، آجرهای رسی و … برای ساخت دیوارها و قسمت های مختلف ساختمان استفاده می کنند، از آجر نما هم برای زیباسازی نمای ساختمان ها استفاده می شود. بعد از گذشت چند سال، به دنبال بارندگی، نشستن دوده، چسباندن برچسب های آگهی، نوشتن با اسپری و … این آجر ها نمای اولیه خودشان را از دست می دهند و در صورتی که مایل هستید آن ها را به زیبایی و پاکیزگی روز اولشان در آورید، باید از نماشویی آجر استفاده بکنید.

در نماشویی آجر از چه دستگاهی استفاده می شود؟

برای نماشویی آجر، باید از دستگاه های واتر جت استفاده بکنیم . از دستگاه های واتر جت فشار قوی، برای شستشوهایی با مقاصد شهری استفاده می شود که دارای یک ورودی و یک پمپ فشار قوی و یک خروجی است. آب شهری از طریق این ورودی وارد دستگاه می شود و در اثر عمل پمپی که در آن وجود دارد، فشار آن ۳۵۰ تا ۴۰۰ برابر شده و سپس از خروجی آن خارج می شود. بهتر است که از وسایلی استفاده بکنید که در قسمت خروجی آن، دکمه قطع و وصل جریان آب وجود داشته باشد

نماشویی آجر

تا از به هدر رفتن آب، جلوگیری کند و از این طریق باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز بشود. اگر که ساختمان شما به برق ۳ فاز مجهز نیست، باید از دستگاه های واترجت بنزینی استفاده کنید که آب را با فشاری حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ برابر می پاشند. معمولا برای نماشویی آجر، از طناب ( راپل ) استفاده می شود.

 

نماشویی آجر

نماشویی آجر چه مراحلی دارد

برخلاف نماشویی شیشه و کامپوزیت که طی دو مرحله صورت می گیرد ( ۱- به وسیله واترجت ۲- به وسیله ابر و تی به صورت دستی )، نماشویی آجر فقط در یک مرحله انجام می شود زیرا که به دلیل غیر صیقلی بودن سطح آجر، قطرات آب بر روی آن باقی نمی مانند و باعث لک شدن سطح آن نمی شوند. برای نماشویی آجر، ابتدا سطح مورد نظرمان را به فواصل یک و نیم متری تقسیم می کنیم و سپس آن ها را به طور عمودی و از بالا به پایین می شوییم.

بهتر است که نماشویی آجر را ابتدا از بخش جلویی ساختمان که دید بیشتری دارد شروع بکنید و سپس کار خودتان را به سمت عقب ساختمان ادامه بدهید. نماشویی آجر برای هر یک از این قطعات یک و نیم متری، حداقل ۳ بار تکرار می شود تا نمای آجری شما به تمیزی روز اولش بشود. هر چقدر که میزان آلودگی نما بیشتر باشد، دفعات شستشو بیشتر شده و در نتیجه، زمان لازم برای شستشوی آن افزایش می یابد.

قیمت نماشویی آجر

بحث هزینه نماشویی آجر ساختمان از مباحث مهم و ضروری به حساب می آید که از مهم ترین سوال هایی است که مشتری ها از ما می پرسند و تعداد طبقات ، متراز ، نوع جنس نما از مهم ترین عوامل در تعیین بحث قیمت ها می باشد

اگر که در پایان کار دیدید که هنوز کدورت مختصری بر روی نمای آجری شما وجود دارد، باید نماشویی را به روش سندبلاست انجام دهید. معمولا برای نماشویی آجر زیر پنجره ها هم از سندبلاست استفاده می کنند. بهتر است که نماشویی آجر ساختمان خودتان را به شرکت خدماتی ای بسپارید که این کار را در حداقل زمان و با حداکثر کیفیت و با مناسب ترین قیمت انجام بدهد.

کلمات کلیدی ارتباط دار :

شستن نمای آجری  -جلوگیری از شوره زدن آجر – برطرف کردن شوره آجر – سند بلاست کردن آجر

شست و شوی آجر نما , جرم گیری نما

قیمت نما شویی ساختمان , قیمت نماشویی ساختمان در تهران –  نماشویی ارزان با راپل